Porady i obsługa prawna

Sprawy karne
Częstochowa

Prawnicy od prawa pracy w Częstochowie

Jeśli stają Państwo w obliczu zbliżającej się sprawy karnej – niezależnie, w jakim charakterze, to z pewnością przyda się Wam pomoc doświadczonego radcy prawnego. Nazywam się Wiktor Będkowski i w ramach mojej Kancelarii Radcy Prawnego od lat pomagam zarówno klientom prywatnym, jak i przedstawicielom przedsiębiorstw w sprawach karnych w Częstochowie i innych polskich miastach. Zapraszam do współpracy.

Prawnik od prawa rodzinnego Częstochowa

Czym są sprawy karne?

Sprawy karne to kategoria postępowań prawnych, które dotyczą przestępstw i wykroczeń, czyli działań lub zaniechań, które są zabronione przez prawo i mogą prowadzić do sankcji karnych, takich jak grzywny, kary pozbawienia wolności lub inne formy kary. Obejmują one szeroki zakres czynów zabronionych, od drobnych wykroczeń po poważne przestępstwa.

Zazwyczaj w sprawach karnych oskarżycielem jest państwo – reprezentowane przez prokuratora, który stara się udowodnić winę oskarżonego przed sądem. Oskarżony ma prawo do obrony, w tym do reprezentowania przez osobę biegłą w prawie karnym. Taką osobą jestem ja i od czasu rozpoczęcia działalności pod szyldem własnej Kancelarii Rady Prawnego pomagam klientom z Częstochowy i okolic w sprawach karnych i wypracowaniem dla nich możliwie jak najkorzystniejszych wyników procesowych.

Dlaczego warto postawić na współpracę z moją Kancelarią?

Sprawy karne są regulowane przez kodeks postępowania karnego i inne przepisy prawne, które określają zasady postępowania, prawa oskarżonego, procedury dowodowe i inne istotne aspekty. Trudnością w tego typu sprawach jest ich skomplikowanie oraz waga, dlatego warto zdecydować się na współpracę ze specjalistą, który pomoże Państwu przebrnąć przez wszystkie procedury w odpowiedni sposób, optymalnie przygotować się do procesu i walczyć o swoje dobro przed sądem.

Moja oferta obejmuje reprezentację na każdym etapie postępowania, począwszy od postępowania przygotowawczego, poprzez proces sądowy, aż po postępowanie wykonawcze. Dzięki dogłębnej znajomości prawa karnego i procedury karnej jestem w stanie skutecznie bronić interesów moich klientów, dbając o ich prawa i godność osobistą.

W zakresie obrony oskarżonych koncentruję się na dokładnej analizie materiału dowodowego, formułowaniu skutecznych linii obrony oraz reprezentowaniu klientów przed sądami wszystkich instancji. Ponadto w skuteczny sposób zajmuję się sporządzaniem ewentualnych środków odwoławczych, w tym apelacji i zażaleń czy środka zaskarżenia, jakim jest kasacja do Sądu Najwyższego. Pomagam także w negocjacjach z prokuraturą. Moim celem jest minimalizowanie konsekwencji prawnych dla klienta, a także dążenie do uniewinnienia lub maksymalnego złagodzenia potencjalnego wyroku.

Przy każdej sprawie karnej, przy której pracuję, oferuję pełne zaangażowanie ukierunkowane na dobro osób, które zdecydowały się podjąć ze mną współpracę. Na pozytywne zakończenie sprawy pracuję nie tylko ja, ale i zrzeszeni w ramach Kancelarii aplikanci radcowscy oraz praktykanci. W razie potrzeby nie unikam także współpracy z innymi doświadczonymi radcami, specjalizującymi się w prawie karnym.

W trakcie aplikacji radcowskiej zatrudniony byłem w Kancelarii Radcy Prawnego w Częstochowie, współpracując z doświadczonymi radcami, a wcześniej podczas studiów magisterskich wykonywałem praktyki studenckie w renomowanych kancelariach w Krakowie i w Częstochowie. W ramach wykonywanych obowiązków zajmowałem się i aktualnie także zajmuję się przede wszystkim bieżącą obsługą prawną przedsiębiorców, a także równolegle świadczę pomoc prawną na rzecz klientów indywidualnych w sprawach cywilnych, karnych, administracyjnych, pracowniczych i rodzinnych reprezentując ich przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi i organami administracyjnymi.

Uczestniczyłem ponadto jako wolontariusz w Federacji Konsumenta Oddział w Krakowie, gdzie sporządzałem wystąpienia w imieniu Federacji oraz udzielałem porad prawnych konsumentom. Zdobyte doświadczenie pozwala mi zatem na świadczenie kompleksowej oraz profesjonalnej obsługi prawnej w szerokim zakresie na rzecz różnego rodzaju klientów. Współpracuję także z doświadczonymi stażem radcami prawnymi, a także korzystam z pomocy aplikantów radcowskich i praktykantów tworząc wspólnie zgrany zespół, w którym każda z osób specjalizuje się w określonej dziedzinie prawa.

Zapraszam do współpracy.

Zapraszam do współpracy.

A co poza sprawami karnymi?

Poza sprawami karnymi oferuję również pomoc w innych dziedzinach prawa. Specjalizuję się w poradach prawnych i obsłudze prawnej dla firm i klientów prywatnych, biegle poruszając się po obszarach, takich jak:

  1. Prawo gospodarcze – obsługa prawna spółek, procesy rejestrowania, zmiany w KRS, przekształcenia, sporządzanie umów.
  2. Prawo cywilne – sprawy o zapłatę (windykacje – w tym z faktur), prawo rzeczowe, spadkowe i zobowiązań.
  3. Prawo pracy – sprawy pracownicze.
  4. Prawo rodzinne i opiekuńcze – sprawy rozwodowe i o podział majątku, alimenty, ustalenie kontaktu z dziećmi itp.
  5. Prawo administracyjne – odwołania, skargi na decyzje administracyjne.
  6. Prawo upadłościowe – ochrona przed windykacjami, oddłużanie, ogłoszenie upadłości, postępowanie przed syndykiem.
  7. Prawo ubezpieczeń społecznych – spory z ZUS, odwołania, reprezentacja w sądzie.
  8. Sprawy frankowe – pomoc kredytobiorcom, unieważnienie umowy kredytu frankowego, „odfrankowanie” kredytu w CHF.

Szczegóły znajdą Państwo w zakładce „oferta”.

Moja Kancelaria to marka, na której mogą Państwo polegać. Jako doświadczony radca prawny z Częstochowy gwarantuję pełne zaangażowanie w sprawy moich klientów, by sprostać ich oczekiwaniom w każdej wymagającej sytuacji. Zapraszam do współpracy przy sprawach karnych w Częstochowie i nie tylko! Wspólnymi siłami z pewnością uda nam się wypracować dla Państwa korzystne rozwiązanie. Jestem do Waszej dyspozycji drogą telefoniczną i mailową.

„Prawo jest sztuką tego, co dobre i słuszne”

Współpracownicy

Współpracownicy

Kontakt

Zapraszam

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO WIKTOR BĘDKOWSKI

Adres:
ul. Kilińskiego 19 lok. 9 A, 42-202 Częstochowa

E-mail:
kancelariawbedkowski@wp.pl

Telefon:
+48 600 650 884   /  34 365 46 10

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.
Wszystkie Prawa Zastrzeżone © 2023 · WiktorBedkowski.pl